Książki, książki dla kobiet

Kłopoty w raju

Romans na przyzwoitym poziomie

Laurelin Paige już po raz szósty zabiera nas w świat przygód państwa Pierce, Alayny i Hudsona. Tym razem znajdujemy się aż siedem lat po zawarciu przez nich małżeństwa i trzeba przyznać, że wydanie tej książki było sporą niespodzianką dla czytelniczek, bo wydawałoby się, że historia zakończyła się z tomem piątym, przepięknym i bajkowym happy endem. Uwikłani. Bez końca to spore zaskoczenie, ponieważ poza romansem z obyczajem w historii dostajemy też sporą dawkę sensacji. Między ukochanymi pojawia się jednak coraz więcej tajemnic, przez co ich życie przestaje być tak bajkowe jak niegdyś.

Alayna i Hudson są małżeństwem, a w dodatku szczęśliwymi rodzicami trójki dzieciaków. Bohaterowie zasadniczo, mimo upływu lat się nie zmieniają. Alayna jest dalej piekielnie piękna i mądra, dba o rodzinę stanowiącą dla niej najwyższą wartość. Radzi sobie z największymi trudnościami, chociażby z depresją poporodową i zaburzeniami kompulsywnymi, nie tylko dzięki rodzinie i przyjaciołom, ale przede wszystkim dzięki niezłomnej sile charakteru. Hudson dalej obsesyjnie stara się, by wszystko było zależne od niego i za wszelką cenę chce zapewnić rodzinie życie na właściwym poziomie. W dbałości o Alaynę często zapomina o sobie, przez co mamy wrażenie, że stał się nadopiekuńczy, a czasami nawet obsesyjnie zazdrosny.

Tajemnice i niedomówienia

Ważnym jest, że nawet w tak cukierkowo zarysowanej, szczęśliwej do bólu rodzinie pojawiają się problemy – jak w życiu. Autorka nie stara się ich na siłę sprowadzać na ziemię, ale przeciwstawia dość nagle prozie życia, z którą każde z nich próbuje radzić sobie na swój sposób. Ogromne uczucie i pożądanie jest między bohaterami nadal, ale często przyćmiewa je zmęczenie i codzienność, do czego nie są przyzwyczajeni i co najzwyczajniej im przeszkadza. Ważnym jest w jaki sposób radzą sobie z zaburzeniami Alayny. Główną oś stanowi jednak zastanowienie jednego i drugiego odnośnie jakości ich związku, czynione z dystansem i po latach. Analizowanie i wątpliwości pojawiają się każdemu, w różnych momentach, ale ważnym jest, by tego nie bagatelizować.

Ważnym wątkiem fabularnym jest miłość brata Hudsona, Chandlera do Celii, znanej już bardzo dobrze małżeństwu Pierce. W tym samym czasie Hudson zaczyna otrzymywać listy z pogróżkami, które znajduje Alayna i zaczyna bać się o swoje dzieci. Jedno i drugie, nie informując się wzajemnie, podejmuje kroki, by rozwikłać tajemnicę i znaleźć autora listów. Moment, w którym zrozumieją, że tak naprawdę grają do dwóch różnych bramek okaże się kluczowym, a fabuła od tej chwili zmierzać będzie w stronę zaskakującego końca, który rozwiąże wiele wątpliwości.